0

Podgrzewacze do gazów

Podgrzewacz indukcyjny INDUCTOR 1.5 230V 1.5kW

Podgrzewacz indukcyjny INDUCTOR 1.5 230V 1.5kW
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 2 159,00 PLN 1 755,28 PLN netto
Producent: IDEAL
Indeks: INDUCTOR1.5
Status: dostępny
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Podgrzewacz indukcyjny INDUCTOR 1.5 230V 1.5kW

INDUCTOR 1.5 jest w stanie nagrzać śrubę M20 lub nakrętkę do temperatury 800°C w czasie do 15 sekund. Przygotowanie do użycia jest zasadniczo szybsze niż przygotowanie do procesu nagrzewania przy użyciu palników z gazami palnymi. Proces ogrzewania indukcyjnego rozpoczyna się po podłączeniu nagrzewarki do gniazda 230 V, osadzeniem lub zbliżeniem cewki induktora na ogrzewany detal i po wciśnięciu przycisku. Detal poddawany obróbce termicznej zostaje bardzo szybko ogrzany zgodnie z indywidualnymi wymaganiami nawet do „czerwoności”. Biała dioda LED oświetla jednocześnie nagrzewane miejsce ułatwiając pracę obsłudze w ciemnych i trudno dostępnych miejscach. Cewki indukcyjne są łatwo wymienialne i występują w wielu rozmiarach i różnych typach począwszy od cewek okrągłych o stałej średnicy, płaskich do blach i cewek elastycznych za pomocą których możemy owinąć detal o dowolnej powierzchni . Do ogrzewania indukcyjnego można dodatkowo zamówić komplet cewek o różnej średnicy których nie ma na standardowym wyposażeniu z urządzeniem.

NAGRZEWARKA INDUKCYJNA INDUCTOR 1.5 jest przeznaczona do szybkiego, bardzo wydajnego i zarazem bezpiecznego nagrzewania części metalowych. Urządzenie INDUCTOR 1.5 doskonale zastępuje standardowe metody nagrzewania przy pomocy gazów palnych, wykorzystuje nowoczesną, wydajną i skuteczna metodę nagrzewania detali, przyrządów przed hartowaniem. Moc 1,5 kW.

W skład urządzenia wchodzi : INDUCTOR 1.5, walizka z tworzywa sztucznego, cewki stałe, cewki giętkie oraz cewki ferrytowe.

Gwarancja : 2 lata.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem